0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی ویلا

بازسازی منزل پروسه ای است که از طریق آن ویلای قدیمی به روز شده و ویلایی جدید ایجاد می شود، که در مقایسه با ساخت ویلا، انتخابی مقرون به صرفه محسوب می شود. دیر یا زود شما هم ممکن است به فکر بازسازی ویلا بیفتید و بخواهید نقاط ضعفِ خانه ویلایی‌تان را برطرف کرده و بنایی مستحکم و زیبا پدید آورید.

باغ ویلاها معمولا در مناطقِ خلو‌ت‌تر، و به دور از هیاهو و شلوغی شهر، ساخته می شوند و مکانی برای استراحت و فراغت به شمار می روند. از این رو، با بازسازی ویلا می توانید، مطابق با سلیقه، فضایی برای آسایش و رفاه پیاده سازی کنید.

ضرورت بازسازی ویلا و عوامل مهم در آن

ویلامعمولا طول عمر ویلا بین سی تا پنجاه سال عنوان می شود. با این وجود، بازسازی همیشه به دلیل فرسودگی صورت نمی گیرد و گاهی برای تغییر ظاهر و چیدمانِ پلان، یا افزودن امکانات و فضاهای جدید، به تغییر و نوسازی احتیاج خواهد بود.

فرآیند بازسازی در کالبد خانه روحی تازه می دمد و ایرادات ساختمان را برطرف کرده و سازه ای مقاوم و شیک ایجاد می نماید.

برای اینکه بتوانید فرآیند نوسازی را به بهترین شکل انجام دهید، لازم است با عواملِ دخیل در این کار آشنا باشید و منطقی و اصولی پروژه ی خود را گام به گام به پیش ببرید.

از آنجا که ویلاها معمولا وسعت بالایی دارند، برای یک بازسازیِ همه جانبه باید به متراژ و مساحت زمین توجه کرد و بودجه را متناسب با آن در نظر گرفت.

عامل مهم دیگر، شرایط اقلیمی و وضعیت آب و هوایی است که انجام سریع تر بازسازی و انتخاب متریال مناسب را ضروری می کند.

برای تخمین هزینه بازسازی، پیش از شروع، جنبه های مختلف پروژه را در نظر بگیرید و با پیمانکاران مشورت کنید تا به نزدیک‌ترین برآورد برسید.

بازسازی فضای داخلی و خارجی

پروژه بازسازی به طور کلی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شود. بازسازی نمای بیرونی معمولا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و می تواند نمایانگر موقعیتِ اجتماعی و اقتصادیِ ساکنین باشد. از این رو، بازسازی برای این بخش اهمیت زیادی دارد و سعی می شود برای نمایِ خارجیِ عمارت، متریالی انتخاب شود که در عین زیبایی در برابر شرایط جوی مقاومت داشته باشد.

یکی از کارهایی که معمولا در پروژه تغییر و تحولاتِ خارجی انجام می شود، محوطه سازی است. بدین منظور، ممکن است فضایی برای باغچه در نظر گرفته شده و چندین نهال و درختچه کاشته شود، یا محیطی برای آلاچیق و باربیکیو و … آماده‌سازی شود.

بخش داخلی نیز حریم خصوصی و محل سکونت شما به شمار می رود و انواع تغییرات، بنا به سلیقه و خواست شما، در قسمت‌هایِ آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی و اتاق خواب، قابل انجام است.

از عوامل مهم در این بخش، نوع ابعاد و محل قرارگیریِ پنجره هاست که با تغییر و نوسازیِ آن می توان ویو و چشم‌انداز بهتری به خانه ویلایی بخشید.

 

در بازسازی ویلا معمولا چه اقداماتی انجام می شود؟

 • ممکن است چیدمان پلان عوض شود و برخی دیوارها برداشته یا جا‌به‌جا شوند.
 • مشکلات سیستم های برق کشی و لوله کشی و تأسیسات برطرف می شود.
 • نحوه نورپردازی تغییر می کند.
 • نوع در و پنجره عوض می شود.
 • پوشش کف و سقف و دیوارها تغییر می کند یا از متریال مناسب تری استفاده می شود.
 • نمای ساختمان نوسازی می شود.
 • ویلا به سیستم های هوشمند امنیتی مجهز می شود.

بازسازی ویلا چقدر هزینه دارد؟

این سوال از رایج‌ترین پرسش‌‌هایی است که در زمینه بازسازی در ذهن افراد شکل می‌گیرد‌‌. در واقع تعیین قیمت بازسازی ویلا بدون احتساب خدمات و نوع دکوراسیون محیط غیرممکن است. با توجه به این موضوع باید قیمت تمام خدمات و متریالی که در بازسازی استفاده می‌شوند و قسمت‌هایی از ویلا که قرار است بازسازی شود را تعیین کرد تا بتوان  قیمتی برای آن برآورد کرد.

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که قیمت بازسازی به عوامل متعددی وابسته است و ثابت نیست. برای بازسازی ویلا شما باید عوامل مختلفی از جمله انواع خدمات بازسازی و دستمزد و متریال‌هایی که در بازسازی استفاده می‌شود و غیره را در نظر بگیرید تا بتوانید به صورت تقریبی هزینه‌های بازسازی را تخمین بزنید.

برای بازسازی ویلا باید به سوال‌هایی پاسخ دهید. آیا شما قرار است ویلا را به منظور اجاره و فروش بازسازی کنید یا به بازسازی به چشم یک سرمایه‌گذاری نگاه می‌کنید؟ قصد دارید ویلا را به سبک لوکس و مدرن طراحی کنید یا تصمیم دارید تنها با هزینه کم ویلا را بازسازی نمایید؟ در واقع با پاسخ به این سوال تا حدودی هزینه مشخص خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار در بازسازی ویلا

چه عواملی در بازسازی تاثیرگذار هستند؟ در محاسبه هزینه بازسازی خانه باید هزینه تخریب خانه کلنگی یا ساختمان را در نظر بگیرید، چرا که ممکن است در هنگام بازسازی نیاز به تخریب فضایی باشد و شما قصد داشته باشید متناسب با طراحی داخلی مدنظرتان یا سلیقه خودتان یک فضا را مجدداً طراحی کنید. قیمت بازسازی و تخریب ساختمان بعد از بازدید طراحان داخلی و معماران تعیین خواهد شد.

البته اگر قصد داشته باشید تنها قسمتی از خانه را بازسازی کنید هزینه آن در مقایسه با اینکه بخواهید کل ویلا را بازسازی کنید متفاوت است. با بازسازی ویلای قدیمی می‌‌ توانید در هزینه خود صرفه‌جویی کنید، چرا که به جای اینکه به دنبال خرید یا ساخت ویلا باشید می ‌توانید با هزینه کمتر ویلایی لوکس و متناسب با سلیقه خود طراحی کنید.

 

مدیریت هزینه برای بازسازی و نوسازی ویلا

مدیریت هزینه برای بازسازی و نوسازی ویلا چیست و چرا مهم است؟ مدیریت هزینه برای بازسازی ویلا از نکات بسیار مهم و با اهمیت است که باید در حین انجام بازسازی از هزینه‌های بی‌رویه و هدر رفتن زمان جلوگیری کنید.

برای مدیریت هزینه برای بازسازی می‌‌توانید از گروهی از افراد متخصص برای ایجاد یک جدول زمانبندی و هزینه استفاده کنید و در آن جدول هزینه‌هایی که باید برای بازسازی پرداخت شود را یادداشت نمایید. با این کار می‌توانید از هزینه‌های بی‌جا و هدر رفتن زمان جلوگیری کنید.

در مدیریت هزینه در نظر گرفتن برخی عوامل بسیار مهم است.

 • هزینه و تعرفه‌های بازسازی ویلا  به موضوع و کاربری ساختمان بستگی دارد.
 • عامل مهمی چون مساحت و میزان تغییرات در بازسازی ویلا حرف اول را می زند.
 • مدیریت زمان و مدیریت هزینه ها در بازسازی فضای سبز و ویلا نکته مهم دیگر است.
 • نوع و میزان تغییرات و جابجایی فضاها در دکوراسیون داخلی نیاز به مدیریت اساسی و هوشمندانه دارد.
 • فرسودگی تاسیسات مکانیکی ساختمان (گازکشی و لوله کشی )و بخش تهویه مطبوع در ویلا، در روند بازسازی و مرمت بخش پرهزینه بازسازی است که مدیریت قوی می طلبد.

بازدیدها: 15

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *