0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی تراس

بازسازی تراس

برای آپارتمان‌های کوچک امروزی که به چهار دیوار خانه محدود هستند، فضای تراس بسیار ضروری‌ است و در فرآیند بازسازی نیز مورد توجه جدی قرار می‌گیرد. فرقی نمی‌کند خانه‌ای آپارتمانی داشته باشید یا ویلایی، تراس یا پاسیو، فضای زندگی شما را دلپذیرتر می‌کند. از‌این‌رو، در فرآیند بازسازی منزل  با  بازسازی تراس می‌توانید بالکنی مناسب را برای خود فراهم کنید.

فضای تراس در خانه

تراس فضای مهمی در خانه است که از آن برای دور‌هم‌نشستن، مطالعه، نوشیدن چای عصرانه، چرت‌زدن و … استفاده می‌شود.

بنابراین، اگر بالکن به اندازه‌ای بزرگ باشد که بتوان یک یا دو صندلی و میزی کوچک در آن قرار داد مسلما بهتر است.

با این حال، از نیمکت های چوبی تاشو نیز برای بالکن‌های کوچک می‌توان استفاده کرد که از حداقل فضا بیشترین استفاده ممکن بشود.

از سوی دیگر، برای خانه‌های بزرگ ویلایی، می‌توان دو یا چند تراس در سمت‌های مختلف در نظر گرفت که چشم‌انداز‌های دیگرگونه‌ای داشته باشند.

ایجاد فضای سبز و نوسازی تراس

بالکن و تراس خانه یک فضای دومنظوره است که هم به‌عنوان گوشه‌ی دنج شخصی کاربرد دارد و هم از بیرون در نمای خانه تاثیرگذار است.

از راهکارهایی که در بازسازی این قسمت از منزل می‌توان به‌کار برد که در هر دو جهت عمل کند، ایجاد فضای سبز است.

بالکن‌هایی که به‌صورت سبز طراحی شده باشند، هم برای شما گوشه‌ای خلوت پدید می‌آورند و هم از بیرون نمای خانه را زیباتر می‌‌کنند.

برای تراس‌های کوچک که فضای زیادی برای قرار دادن گلدان ندارند، می توان از پیچک و گیاهان رونده استفاده کرد یا گلدان‌های آویز را به کار برد.

گیاهان رونده برای تراس‌های بزرگ‌تر هم مناسب هستند و می‌توان شبکه هایی چوبی برای نرده و سقف بالکن درنظر گرفت تا این گیاهان بر روی آن رشد کنند. همچنین، از فلاور باکس نیز برای تراس استفاده می‌شود که ایده‌ای خلاقانه است.

طرح های چمن طبیعی یا مصنوعی نیز برای کف پاسیو کاربرد دارند و پوششی لطیف و زیبا برای این بخش از منزل به شمار می روند.

دیوار سبز برای تراس

راهکار دیگری که هم برای تراس‌های کوچک و هم بالکن‌های وسیع مناسب است، استفاده از دیوار سبز است. دیوارهای سبز در ابعاد و اندازه‌های مختلفی تولید می شوند و فضای زیادی را از کف اشغال نمی‌ کنند. برخی از مدل های دیوار سبز حتی به‌طور خودکار آبرسانی را انجام می‌ دهند و جلوه ای زیبا را برای خانه به ارمغان می آورند.

متریال‌های بازسازی نرده بالکن

از بخش های اصلی در بازسازی بالکن و پاسیو، نوع نرده و حفاظ مورد استفاده است. برای این قسمت متریال‌های مختلفی موجود است و انواع طرح‌های خلاقه قابل استفاده می‌باشد.

نرده‌های تراس هم نقش حفاظتی دارند و هم به‌عنوان یک عنصر دکوراتیو مورد استفاده می‌باشند.

برای ساخت نرده‌های بالکن از طرح‌ها و مواد‌و‌مصالحی نظیر چوب، آهن، فرفورژه، شیشه، کابل‌های درهم‌تنیده و … استفاده می‌شود.

درب تراس

درب تراس هم از بخش‌های مهم در فرآیند بازسازی بالکن است که نقش تعیین‌کننده‌ای در زیبایی و عایق‌سازی محیط دارد. از بهترین طرح‌های موجود برای درب تراس، درب‌های دو‌جداره‌ی شیشه‌ای است که به‌حالت کشویی بازو‌بسته می‌شوند.

رخت‌آویز و چیدمان بهتر بالکن

در خانه‌های کوچک، معمولا از بالکن به‌عنوان فضایی برای آویزان‌کردن لباس‌های شسته‌شده‌ استفاده می‌شود.

با این حال، آویزان کردنِ رخت‌ها بر روی نرده‌ها چندان ظاهر جالبی ندارد، پس بهتر است برای چیدمان بالکن به فکر رخت‌آویز مناسب بود.

رخت‌آویزها امروزه در طرح‌های متنوع و خلاقانه ای تولید می شوند و به صورت تاشو نیز موجود هستند که بهترین گزینه برای خانه‌های کوچک آپارتمانی است.

نورپردازی پاسیو

برای زیباتر ساختن فضای پاسیو، از لاین‌های نور در کف و نورپردازی برای گلدان‌ها می‌توان استفاده کرد که فضایی چشم‌نواز را به ‌وجود می‌آورد.

 

بازدیدها: 41

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *