0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی حمام

بازسازی حمام

سرویس حمام و دستشویی از ملزومات هر خانه است که به دلیل قرار داشتن در معرض آب و رطوبت، بیش از هر فضای دیگری، به بازسازی و نوسازی احتیاج دارد. از این رو، بازسازی حمام چه در قالب پروژه بازسازی منزل و چه به صورت مجزا اجرا می شود تا سر و شکلی تازه به محیط زندگی داده شود.

چنانچه شما هم قصد داشته باشید حمام منزل تان را بازسازی کنید، با خواندن این مطلب می توانید این کار را اصولی تر و با برنامه ریزی بهتر انجام دهید. بنابراین، همراه مان باشید تا با موارد اصلی در بازسازی حمام آشنا شویم.

هدف از بازسازی حمام

بازسازی حمام هم ممکن است برای برطرف کردن مشکلات سرویس بهداشتی صورت بگیرد و هم برای زیباسازی در جهت تطبیق با سلیقه و سبک مدنظر. در هر حال، از آن‌جا که بازسازی این بخش از خانه معمولا پروژه‌ای گسترده و چندوجهی است، بهتر است برای انجام آن از قبل برنامه ریزی شده و بودجه‌ی مناسب کنار گذاشته شود.

هزینه بازسازی حمام

هزینه بازسازی معمولا با توجه به فاکتورهایی نظیر ابعاد پروژه، میزان تغییرات، نوع متریال و تجهیزات مورد استفاده، سبک اجرا و … محاسبه می شود. از سوی دیگر، برای انجام هر قسمت از بازسازی حمام، مثل لوله کشی یا کاشی کاری، ممکن است به نیروهای جداگانه ای نیاز باشد که همین امر می تواند هزینه های اجرای پروژه را افزایش دهد.

در نتیجه، هزینه بازسازی حمام تابع عوامل مختلفی است که بهتر است از قبل به دقت تخمین زده شود. با این وجود، توصیه ما این است که به دلیل حساسیت و آسیب پذیری این بخش از منزل، حدالمقدور از متریال های بادوام و باکیفیت استفاده شود، حتا اگر هزینه های آن بیشتر باشد.

تعمیر و لوله کشی

اگر دیوارهای حمام شما دچار رطوبت شده است، احتمال دارد به علت نشتی لوله ها باشد که در این صورت به تعمیر یا لوله کشی مجدد نیاز خواهید داشت. برای این کار، معمولا بخش هایی از دیوار تخریب می شود و قسمت های پوسیده و فرسوده تعویض می شوند.

نوسازی و طراحی فضای حمام

در طراحی حمام بخش های مختلفی وجود دارد که در پروژه نوسازی قابل تغییر می باشند. از جمله مواردی که برای طرح جدید حمام تان می توانید مدنظر قرار دهید شاملِ رنگ دیوار و سقف، طرح و نقش کاشی و سرامیک، نوع و جنس شیرآلات و سینک، محل قرار گرفتن وان و دوش، فضای کابینت و … است.

علاوه بر این، در حمام معمولا لوازم جانبی‌ گوناگونی همچون آینه، رخت آویز، جاصابونی، حوله، لامپ و … نیز مورد استفاده می باشند که می توانید این اقلام را هم متناسب با طرح تازه‌ی خود انتخاب و خریداری نمایید.

بازسازی کف حمام

بازسازی کفپوش حمام یکی از بخش های اصلی است که باید با دقت انجام شود. برای نوسازی کف حمام از متریال هایی مثل کاشی، سرامیک، سنگ و … می توان استفاده کرد که در هر صورت، نباید حالت لیز داشته باشند. با این حال، کف حمام اصولا کمی شیب‌دار اجرا می شود تا آب اضافی به راحتی قابل تخلیه باشد.

تهویه سرویس حمام

در پروژه بازسازی باید به تهویه حمام توجه جدی شود، زیرا تهویه مناسب می تواند از ایجاد رطوبت و خراب شدن لوازم جلوگیری کند. بدین منظور، می توانید از یک فن قدرتمند استفاده کنید یا حتا اگر برایتان مقدور باشد، می توانید پنجره ای برای سرویس حمام در نظر بگیرید.

استفاده از کابینت در سرویس بهداشتی

اگر فضای کافی در سرویس حمام و دستشویی در اختیار دارید، نصب کمد و کابینت نیز می تواند یک راهکار مناسب برای نگهداری از وسایل شخصی، مواد شوینده و غیره باشد.

بازدیدها: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *