0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی ساختمان

این روزها با توجه به اوضاع اقتصادی حاکم بر جهان اللخصوص ایران، شرایط نامناسبی بر بازار مسکن حکم فرماست. این شرایط نابسامان باعث افزایش قیمت خانه، کاهش میزان خرید و فروش مسکن، کاهش ساخت و ساز و افزایش روز افزون  اجاره مسکن شده است. در چنین شرایطی محافظت از دارایی موجود و دست کشیدن به سر رو روی منازل قدیمی یا به عبارتی بازسازی خانه طبق سلیقه و خواست شما، بهترین راه برای تجربه زندگی به سبک دلخواهتان است. اگر میخواهید بازسازی و نوسازی را مقایسه کنید و هزینه ها و دیگر جنبه های آن را با هم سبک سنگین نمایید،  با استودیو معماری فراز همراه شوید تا در ادامه به صحبت در این مورد بپردازیم.

بازسازی ساختمان چیست؟

با فرسوده شدن بنای ساختمان مشکلات متعددی مانند  ترک خوردگی روی دیوار یا سقف، شکستگی کاشی ها ، تخریب، آلودگی‌های زیست محیطی و جانوری، مشکلات تاسیساتی وغیره در ساختمان نمود پیدا می ‌کند. بازسازی ساختمان مجموعه فعالیتهایی است که جهت رفع این مشکلات انجام شده و همزمان فواید حاشیه زیادی هم به دنبال دارد. از جمله اینکه عمر بنا افزایش پیدا می‌کند یا کاربری آن بهتر و زندگی در آن آسوده‌تر می‌شود. بازسازی ساختمان علاوه بر بهبود سطح کیفی  زندگی به بهینه سازی ساختمان در حوزه معماری و انرژی نیز کمک شایانی می‌کند. بازسازی نوسازی نیست. در بازسازی ساختمان امکان جابجایی تعداد کمی از ستونها وجود دارد اما اسکلت کلی سازه محفوظ می شود درحالی که در نوسازی کل ساختمان کوبیده شده و سازه دیگری ساخته می شود.

حوزه های بازسازی ساختمان به چند قسمت تقسیم میشود:

بازسازی ساختمان در حالت کلی در چهارحوزه‌ی زیر اجرا می شود که می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی راحت‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه کنید. این ۴ حوزه عبارتند از:

بازسازی حفاظت شده: بازسازی محافظتی   با هدف مرمت و استحکام بخشی به سازه ساختمان صورت می گیرد.

بازسازی تاسیساتی : این حوزه بازسازی  جهت اصلاح و تعمیر تاسیسات الکتریکی و مکانیکی ساختمان است.

بازسازی سبک: حوزه سبک سازی بیشترین کاربرد را در بازسازی داشته که شامل طراحی و زیباسازی فضای داخلی ساختمان است.

بازسازی معماری: این حوزه برای بهینه سازی ساختمان به جهت سبک معماری و انرژی بوده که سازه اصلی ساختمان دست نخورده باقی می ماند، اما با اعمال تغییرات کاربردی جزئی نوعی سبک نو در منزل اجرا می شود.

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر با ما در ارتباط باشید

چرا بازسازی ساختمان را به نوسازی یا خرید ساختمان ترجیح می دهیم؟

عوامل متعددی باعث ارجحیت بازسازی نسبت به خرید یا نوسازی می‌شوند. مهم‌ترین آن‌ها کاهش هزینه‌های برآورد شده، بالا بردن رفاه و آرامش اهالی منزل، بالا بردن کیفیت تجهیزات ساختمانی، جلوگیری از فرسودگی و استهلاک ساختمان، محدودیت زمان، بهبود متریال‌های استفاده شده در طراحی داخلی منزل و صرفه‌جویی در هزینه‌های جانبی است.

 

فواید بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان فواید بسیار زیادی دارد که به اجمال به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

ایجاد تنوع جهت تغییر روحیه

ارزش بازسازی می تواند به قصد سرمایه‌گذاری روی ملک شخصی باشد و یا به قصد فروش که ارزش ساختمان نو،چندین برابر میزان هزینه بازسازی خواهد بود. از مسائل مالی که بگذریم تاثیر مستقیم  محل سکونت بر روی روح و روان ساکنان آن بسیار حائز اهمیت است. عوض کردن محل سکونت و تغییردکوراسیون داخلی منزل حس خوبی در روحیه اهالی خانواده دارد. حتی تعویض کاغذ دیواری یا مبلمان منزل اگر چه سازه ای را تغییر نمی دهد ولی حال افراد را متحول کرده و چشمان آنها را  تا ماهها نوازش می دهد. بارها دیده شده  ساکنان خانه به دلیل ریختگی و یا یکنواخت بودن محیط ناراضی بوده اند ولی بعد از بازسازی و تعمیرات ساختمان حسشان به کل تغییر کرده و از بودن در آن منزل بسیار خرسند بوده اند.

مدیریت هزینه

امروزه افزایش قیمت‌ها در کلیه‌ی بخش‌های بازار مسکن، از قیمت مصالح و ابزارآلات ساختمانی گرفته تا قیمت زمین و کمیسیون املاک و مالیات و حتی عوارض شهرداری که بر همه عیان بوده و نیاز به توضیح ندارد. هزینه‌ی نقل مکان به خانه جدید و دردسرهای ناشی از شکستن وسایل منزل یا اجاره‌ی سر سام آور مسکن بازسازی را امری مشکل گشا کرده است . از طرف دیگر در بازسازی از وسایل دور ریز هم میتوان با مدیریت صحیح نهایت استفاده را کرد. درحالی که اگر بخواهید با شرایط اقتصادی موجود، همان مصالح را تهیه نماییید لازم است چندین برابر بیشتر هزینه کنید. تعویض مسکن و رفتن به خانه بهتر و بزرگتر برای تعداد زیادی از مردم مشکل است.پس معقولانه است که در صورتی که با محله منزل کنونی مشکل ندارید با بودجه کمتر خانه فعلی را مطابق سلیقه خود تغییر داده و با تغییر سبک فعلی خانوداه خود را متحیر کنید.

افزایش ارزش ملک با بازسازی ساختمان

مصالحی که در ساخت و ساز استفاده می شود عمر مشخصی دارند و بعد از گذشت چند سال نیاز به تعمیر دارند. مثلا ممکن است کفپوش کف اتاق ترک بردارد  یا کاشی های سرویس های بهداشتی بشکند و یا اینکه سقف پذیرایی دچار زردی رطوبت و یا نم شده و گچ آن بریزد و یا اینکه کابینت آشپزخانه کهنه و قدیمی شده و آب ظرفشویی و فاضلاب  از لوله ها بالا بزند. در این شرایط چه قصد ادامه زندگی در آن خانه را داشته باشید و چه بخواهید آن را بفروشید بازسازی خانه به نفع شماست! اینکه برای فروش هم نیاز به بازسازی هست، به  قیمت افزوده‌ی منزل مربوط می‌شود. با بازسازی می‌توانید در زمان کوتاه‌تری منزل را به چند برابر قیمت آن بفروشید. پس بازسازی ساختمان باعث افزایش ارزش ملک نیز خواهد شد.

تضمین ایمنی با بازسازی ساختمان

در خانه‌های قدیمی تاسیسات ساختمان دچار فرسودگی می‌شود و خطرات جانی و مالی زیادی افراد منزل را تهدید می‌کند. مصالح ساختمانی امروزی از ایمنی بیشتری نسبت به گذشته برخورداند. استفاده از این مصالح می‌تواند منزل کنونی شما را تبدیل به محیطی ایمن کند؛ در حالی که خطر سقوط یا نشست ساختمان همیشه و در همه حال اهالی خانواده را تهدید خواهد کرد. تعمیرات ساختمان فرصتی است که می‌توانید ساختار دیوار و ستون ساختمان را بررسی کنید و در صورت لزوم بازسازی در قسمت‌های ضروری را انجام دهید.

بهینه‌سازی فضای خانه

گاهی سال‌ها در یک خانه زندگی می‌کنیم و همیشه آرزو می‌کنیم ای‌کاش فضای پذیرایی مقداری بزرگتر بود و یا یک اتاق اضافی دیگر در منزل موجود بود. پتانسیل چنین فضاهایی در بیشتر منازل موجود است و تنها با بازسازی می‌توان به چنین امکاناتی دست یافت. از طرفی هنگامی که تعداد افراد خانواده کم و یا زیاد می‌شوند نیاز اهالی منزل نیز به فضا دچار تغییر می‌شود. بسته به شرایط موجود تعمیرات ساختمان می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر سبک زندگی ساکنان منزل داشته باشد.

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر با ما در ارتباط باشید

چرا باید بازسازی کنم؟

شاید شما هم این سوال را از خودتان پرسیده باشید که چرا باید خانه ام را بازسازی کنم؟ ما در استودیو معماری فراز به طور خلاصه با شرح چند دلیل به این سوال پاسخ خواهیم داد.

ارزان تر تمام می‌شود

اگر قصد داشتید به جای بازسازی منزل، خانه دیگری خریداری کنید، از خودتان بپرسید چرا میخواهم این کار را انجام دهم. اگر دلیلش یکنواخت شدن فضای خانه است، بازسازی منزل می ‌تواند با صرف هزینه بسیار اقتصادی‌تر نمای خانه شما را به طور کلی تغییر دهد. از طرفی دیگر بسیاری از افراد تمایلی ندارند خانه‌ای که سال‌ها در آن خاطره ساخته‌اند را ترک کنند. به همین خاطر بازسازی منزل می ‌تواند آن حس وابستگی را همیشه حفظ کرده و تازگی و نمای آینده را نیز به تصویر بکشد.

خانه قدیمی شما دیگر مناسب برای زندگی نیست

با گذر زمان، مصالح خانه فرسوده شده و از همه مهم‌تر لوله‌ها و تاسیسات داخلی به مرور دچار فراسایش می‌شوند. به جای تعمیر مداوم قسمت‌های مختلف خانه و صرف هزینه‌های بالا، می‌توانید با صرف یک بار هزینه خانه خود را از نو بازسازی کرده و جان تازه‌ای به آن ببخشید. حتی اگر تمایلی ندارید ظاهر فعلی خانه را تغییر دهید، می ‌توانید تنها تاسیسات داخلی را تعویض کنید و مجدد از مصالح جدید و مقاوم‌تر استفاده کنید.

می‌توانید ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه کنید

شاید خانه فعلی‌تان نور کافی ندارد و در صبح به اندازه کافی روشن نیست. همین موضوع ممکن است در دراز مدت بر روی روحیه انسان تاثیر بگذارد. یا به عنوان مثال همیشه دوست داشتید در بخشی از منزل یک باغچه کوچک داشته باشید. ویژگی‌ هایی که می ‌تواند طبیعت و محیط بیرونی را به شما نزدیک کند، می ‌تواند در افزایش روحیه شما تاثیر گذار باشد. تنها با ساخت پنجره‌های بزرگ تر، فضاهای چوبی یا ساخت باغچه‌های کوچک می‌ توان  خانه را به بهترین شکل ممکن تغییر داد.

می‌توانید خانه رویایی تان را بسازید

با بازسازی ساختمان، این فرصت را پیدا خواهید کرد که خانه رویایی تان را بسازید. خرید یک منزل دیگر ممکن است چالش برانگیز باشد و بسیاری از اوقات خانه فعلی‌مان پتانسیلی عالی برای تغییر کردن دارد. اگر خانه رویایی‌تان را همیشه در ذهن دارید، می‌توانید به جای صرف هزینه بالا برای خانه‌ای دیگر، با هزینه بسیار ارزان‌تر خانه رویایی تان را بسازید.

با بخش‌های آزار دهنده خانه قبلی‌تان خداحافظی کنید

با اینکه ممکن است خانه شما قسمت‌های دوست داشتنی زیادی داشته باشد، اما ممکن است چیزهای دیگری در خانه شما باشد که شما را آزار می‌دهد. به عنوان مثال یک حیاط خلوت بلااستفاده یا یک حمام و سرویس بهداشتی اضافی که در موقعیت مناسبی قرار نگرفته‌اند. یا حتی یک برآمدگی و یا یک پله‌ای که همیشه شما را آزار می‌دهد. با بازسازی ساختمان می‌توانید علاوه بر اضافه کردن ویژگی‌های جدید، با بخش‌های آزار دهنده خانه قبلی‌تان خداحافظی کنید.

یک نقشه حرفه‌ای برای بازسازی ساختمان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 1. کسی که مسئول ترسیم پلن است، باید به خوبی با فضاهای عمومی و فضاهای خصوصی در خانه آشنا باشد و بتواند به‌درستی این فضاها را از یکدیگر تفکیک کند.
 2. ترسیم فضاهایی که محل رفت و آمد است باید با دقت بالا انجام شود و فضاها طوری تعبیه نشود که با فضای دکوراسیون داخلی مانند مبلمان تداخل ایجاد کند.
 3. طراح باید به طور کامل نسبت به سبک زندگی شما آگاه باشد و بتواند فضاهایی را طراحی کند که باعث بهبود زندگی و آرامش شما شود.
 4. طراح یا مشاور بازسازی ساختمان باید نسبت به متریال و مصالح موجود در بازار شناخت بالایی داشته باشد و بتواند با توجه به بودجه شما بهترین و مناسب‌ ترین متریال را پیشنهاد دهد.

هزینه بازسازی ساختمان

معمولا بازسازی ساختمان زمانی انجام می‌شود که امکان خرید آپارتمانی جدید وجود ندارد یا فرد نمی‌خواهد دردسر جابه‌جایی را تحمل کند. در این صورت اقدام به بازسازی خانه خود می‌نماید. در فرآیند بازسازی دست کارفرما باز است و می‌تواند با متعادل نمودن هزینه‌ها به طرح مورد نظر خود دست یابد. آنچه مسلم است مقدار فضایی که باید تعمیر شود و نوع مصالحی که در این فرآیند استفاده می ‌شود در تعیین هزینه‌ها موثر هستند. به طور کلی با توجه به متراژ منزل، نوع طراحی، کیفیت مواد مورد استفاده و حجم تغییرات هزینه‌ها برآورد می ‌شوند. در بازسازی استفاده از مصالح با کیفیت غیر برند میتوان   هزینه ها را کاهش داد. یا با رعایت همپوشانی ها مدت زمان بازسازی را کم کرد. البته هزینه در پروژه‌های مختلف متغیر است.

بازسازی ساختمان در قسمتهای مختلف منزل 

بارسازی در هر قسمتی می تواند اتفاق بیافتد که ما برای نمونه به تعدادی از آنها بصورت خلاصه اشاره می کنیم.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه قلب منزل است. بازسازی آشپزخانه بخش بسیار موثر در زیبایی منزل، ساختمان ونهایتا قیمت خانه است. اجرای آشپزخانه‌های جزیره‌ای این روزها در بازسازی ساختمان  زیاد رایج شده است.تعویض کابینت‌ها تا وسایل بیشتری در آن جا بگیرد،  تعویض کاشی و دیوارهای آشپزخانه تا جلوه آن زیباتر شود. تعویض شیرآلت قدیمی با تاسیسات جدید در بازسازی ساختمان کاربرد زیادی دارد.

بازسازی اتاق خواب

اتاق خواب محل آرام گرفتن هر فرد است. اگر می خواهید به معنای واقعی از زندگی لذت ببرید ، کیفیت خواب و خوراک خود را ارتقا دهید. بازسازی اتاق خواب قسمتی است که باید تا می‌توانید در آن سلیقه به خرج دهید. کمدهای قدیمی را تعویض کنید. سقف و دیوار را کناف کاری کنید و موکتهای نرم و راحت بکار ببندید.

بازسازی سرویس بهداشتی

تغییر جای روشویی و جای توالت معمولا خیلی پردردسر و هزینه‌بر است و کسی چنین کاری نمی کند مگر اینکه ساختمان را بطور کلی تخریب کنند. ولی شما می‌توانید خود شیرآلات را عوض کنید تا جلوه تازه‌ای به سرویس بهداشتی خود ببخشید. یا اگر نشتی دارند و ترک برداشته اند دستی به سر روی آنها بکشید.

بازسازی حمام

یک دوش آب گرم به هنگام خستگی حسابی حال آدم را جا می آورد. چاه گرفتگی از مشکلات رایج این قسمت است که منجر به جمع شدن آب در کف حمام می‌ شود. اگر می خواهید با خیال راحت دوش بگیرید لوله ها را عریض کنید و از سبک مدرن امروزی از جمله، جاگزاری سنگ یا کوارتز بجای کاشی  کمک بگیرید. بسته به اندازه حمام می توانید از وان های مخصوص هم استفاده کنید.

بالا بردن کارایی قسمتهای پرتی

در گذشته پله ها فضای زیادی از منزل را می گرفتند. یا فضای زیرپنجره ها پرتی بوجود می آورند و یا بخاطر طاقچه های دیواری هماهنگی فضا به هم می خورد. امروزه با اجرای انواع کابینتهای دیواری هم فضای زیر پله ها به یک انباری با کارایی بالا تبدیل شده و هم طاقچه ها حالت دکور ام دی اف به خود گرفته اند. اگر هم فضای زیر پنجره‌ای وجود دارد با یک کمد دیواری به منزل جلوه می دهند و نظم بیشتری در خانه ایجاد می کنند.

چرا استودیو معماری فراز برای بازسازی ساختمان مناسب است؟

 1. تعدادی از متخصصین باتجربه در حوزه بازسازی و نوسازی در استودیو معماری فراز مشغول به کارند که همگی متبحر وکارشناسند.
 2. تعداد کثیری برای تعمیرات و بازسازی به استودیو معماری فراز سفارش داده‌اند. تعداد زیاد نمونه کار بازسازی ساختمان و پروژه‌های موفق بازسازی موید تبحر و تعهد شرکت ماست.
 3. با سفارش بازسازی کلی یا جزئی در فراز شما نیازی ندارید که با نقاش و بنا و لوله کش جداگانه طرف حساب شوید، این شرکت معتبر تمام هماهنگی‌ها را خود انجام می‌ دهد و به بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن خواهید رسید.
 4. وقتی شما با یک شرکت پیمانکار  در فراز کار می ‌کنید می ‌توانید  نظر سایر مشتریان و نمونه کارهای آنها را مشاهده فرمایید، این به شما کمک می ‌کند انتخاب بهتری داشته و تصمیم آگاهانه ای بگیرید.
 5. تحویل پروژه در کوتاه‌ترین زمان با بالاترین کیفیتِ فنی ممکن خواهد بود.
 6. بعد از تضامین قانونی کار، شرکت پیمانکار موظف است با توجه به بودجه نظر شما و نظر کارشناسی را تلقیح کند. چرا که می داند نظر منفی شما مانعی در راه ادامه کارش خواهد بود. پس تمام سعی خود را خواهد کرد که رضایت شما را کاملا جلب کند.

نتیجه اینکه:

همان‌طور که می‌ دانید بازسازی ساختمان فرآیندی سخت و هزینه‌بر است. اما در نهایت بافت فرسوده و قدیمی به فضایی نو و مدرن تبدیل می‌شود. امروزه با توجه به شرایط موجود برای برخی افراد امکان تعویض منزل قدیمی وجود ندارد اما با توجه به توان مالی می‌توان ساختمان قدیمی و فرسوده را تعمیر و مرمت نمود و باقی مدت را با لذت بیشتری ادامه حیات داد.

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر با ما در ارتباط باشید

ارسال اطلاعات پروژه

اگر قصد بازسازی صفر تا صد دارید لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید

 • لطفا اطلاعات ملک خود را همراه با تصاویر برای ما ارسال کنید

  کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس میگیرند


 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, png, Max. file size: 1 GB.

  بازدیدها: 58