0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی منزل

بازسازی منزل به صورت صفر تا صد

احتمالا برای شما نیز پیش می آید که بخواهید از نو طراحی و دکوراسیون منزل را بازسازی کنید. بازسازی منزل معمولا به علت فرسودگی، خرابی و رنگ‌رو رفتگی، یا در جهت ایجاد فضا، سبک و کیفیتی متمایز برای طرح داخلی است. کار بازسازی فعالیتی همه جانبه است و پروژه ای است که برای عملیاتی شدن نیازمند دانشِ عملی و حرفه ای است. با در اختیار داشتنِ یک تیم تخصصی در کنار خود،می توانید با صرف هزینه بازسازی منزل مناسب ، خانه خود را بازسازی کنید.

قبل و بعد بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

برای ایجاد یک تحول اساسی، لازم است که تمامی جنبه های ساختمان از جمله پلان، فضا، نورپردازی و اجزایِ ریز و درشت داخلی، مورد بازبینی و بررسی قرار بگیرد. بازسازی یک فرایند است شامل مطالعه دقیق بر شخصیت و لایف استایل کارفرما و اعضای خانواده ، روانشناسی فضا و بررسی عملکرد هر بخش ، ایده پردازی و رسیدن به یک کانسپت قابل اجرا، اجرای تمام عناصر و آیتم ها طبق طراحی و در نهایت موضوع چیدمان و دکوراسیون داخلی

نقشه راه برای یک بازسازی سرتاسری

در برنامه ی بازسازی، ابتدا باید درباره ی کلیتِ طرح جدید تصمیم گیری شود. این کار با بررسی اطلاعات و ایده های مختلف در ارتباط با متراژ ساختمان، فضای مورد نیاز، ارتباط بین فضاهای مختلف، استانداردهای طراحی، دغدغه، خواست و سلیقه ی کارفرما و … صورت می گیرد. پس از مشخص شدنِ اولویت ها و برنامه‌ی اجرایی پروژه برای بخش های مختلف، گزینه های منتخب برای هر فضا، بر روی پلانِ ساختمان علامت گذاری می شود. بر این مبنا، کار بازسازی منزل به صورت صفر تا صدی آغاز خواهد شد.

تخریب به قصد نوسازی

بازسازی بنیادینِ فضای منزل با تخریب بافت قدیمی و فرسوده شروع می شود. در این مرحله، تمامیِ بافتِ قسمت‌هایی که به تعویض و جا‌به‌جایی نیاز دارند، منهدم خواهد شد. تخریب ممکن است با برداشتنِ دیوار یک اتاق، از جا در آوردنِ لوله کشی فرسوده، کندنِ سرامیک و کابینتِ خراب و … همراه باشد.

 
بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه و سرویس بهداشتی دو قسمت اصلی ساختمان در فرآیند بازسازی منزل  است. کابینت جزء بنیادین آشپزخانه محسوب می‌شود و در بسیاری از سرویس‌های بهداشتی نیز مورد استفاده است. در فرآیند بازسازی، می‌توان کابینت‌ها را تعویض یا ترمیم کرد. سنگ، کاشی و سرامیکِ استفاده شده در کف و جداره‌ی دیوارهایِ آشپزخانه و حمام، از مواردی است که در این پروسه احتمالا به نوسازی نیاز دارند.

چیدمان مبلمان و اسباب خانه

در نهایت، سبک و ساختار منزل با انتخاب و نحوه‌ی چیدمان مبلمان و اثاثیه منزل تکمیل می شود. در این مرحله، المان‌هایِ رنگی و سبکیِ اثاثیه با هم ترکیب می‌شود و نمایِ داخلیِ تازه پدیدار خواهد شد.

در نهایت، سبک و ساختار منزل با انتخاب و نحوه‌ی چیدمان مبلمان و اثاثیه منزل تکمیل می شود. در این مرحله، المان‌هایِ رنگی و سبکیِ اثاثیه با هم ترکیب می‌شود و نمایِ داخلیِ تازه پدیدار خواهد شد.

نمونه کار بازسازی خانه ( قبل و بعد از اجرا)

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

فرآیند بازسازی خانه بیشتر برای ساختمانهای قدیمی و فرسوده کاربرد دارد. با بازسازی منزل می‌ توان عمر مفید آن را افزایش داد یا یک فضای قدیمی را مدرن نمود. معمولا زیر ساخت‌های منازل قدیمی فرسوده هستند و نیاز به تعمیر دارند. ابتدا زیرساخت‌ها نظیر لوله کشی ساختمان یا سیستم گرمایشی و سرمایشی تعمیر و مرمت می‌ شوند. و سپس قسمت‌های آسیب دیده نظیر لوله کشی‌ها، برق کشی ها و مقاوم سازی ساختمان در نظر گرفته می ‌شود و در مرحله بعد تغییرات ظاهری یا تغییر دکوراسیون صورت می‌پذیرد.

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر یا شماره 09002222349 با ما در ارتباط باشید

فواید بازسازی خانه

 • بهبود کیفیت زیستی
 • ضریب امنیت بالا
 • پایین آمدن هزینه فیشها با صرفه جویی در مصرف انرژی
 • سرمایه گذاری مطمعن
 • تغییر ابعاد ساختمان در کارایی بهتر فضا

از کوچکترین فواید بازسازی منزل این است که، فضای زندگی تغییر می یابد و منجر به شاد تر شدن افراد و احساس آرامش بیشتر اعضای منزل می گردد برای اطلاعات بیشتر و کامل تر مقاله مربوط فواید بازسازی منزل شما را متحیر میکند اگر بدانید… را بخوانید.

از خدمات ارائه شده در زمینه ی بازسازی منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • مشاوره برای انتخاب طرح و سبک مدنظر.
 • نصب و اجرای دکور، متناسب با سلیقه ی مشتری.
 • اجرای انواع طرح ها برای پروژه‌ی بازسازی با به کارگیری سبک های طراحی داخلی، از جمله سبک های کلاسیک، نئو کلاسیک، روستیک، صنعتی، مدرن و معاصر.
 • نورپردازی و ترکیبِ رنگ‌ فضای داخل ساختمان، با به کار بردنِ طیف های متنوع رنگی و نورهای طبیعی و چراغ های مخفی و مرکزی.
 • نقاشی سقف و دیوارها.
 • تعویض و اجرای انواع کف پوش و دیوار پوش، پارکت و کاغذ دیواری.
 • انتخاب، بازسازی، ساخت و تعویضِ انواع کابینت های چوبی، سنگی، مات، براق، وکیوم، های گلاس و غیره.
 • اجرای انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی، گرانیت، کوارتز، کورین، مرمر و … برای کابینت و سینکِ آشپزخانه، دوش و روشوییِ حمام و سرویس های بهداشتی.
 • اجرای دکورهای چرمی و چوبی و به کارگیری انواع متریال های دکوری، متناسب با کارکرد و سبک فضای داخلی.
 • نصب و اجرای سیستم های گرمایش و سرمایش مطبوع و سیستم های مدیریت مصرف انرژی.
 • اجرای انواع سیستم های تخصصی و امنیتی و هوشمندسازی ساختمان.
 • تعویض پنجره های ساختمان، بهبود نورگیری و اجرای پنجره های UPVC و پروفیل های آلومینیومی.

هزینه بازسازی خانه چقدر است ؟

به دلیل قیمت بالای آپارتمان‌های نوساز و دردسرهای جا‌به‌جایی، بسیاری برای ایجاد تغییرات و بهبود فضای زندگی خود، بازسازی منزل را انجام می دهند. پروژه بازسازی ممکن است هزینه های گوناگونی داشته باشد، اما از این نظر که دست کارفرما برای کاهش قیمت تا حدی باز است، طرح مطلوب با هزینه‌ی کمتری پیاده‌سازی می‌شود. در تعیین هزینه بازسازی منزل ، فاکتورهای مختلفی دخیل است که از جمله می‌ توان به هدف از بازسازی، مقدار فضایی که احتیاج به تعمیرات دارد و متریالی که برای نوسازی استفاده می شود، اشاره کرد.

هزینه ها به نسبت به متراژ ، حجم تغییرات، نوع طراحی، کیفیت و‌برند متریال انتخابی وعوامل تاثیر‌گذار دیگری محاسبه خواهد شد

معمولا برای بازسازی کلی یک واحد مسکونی بدون درنظر‌گرفتن تغییرات پلانی و‌با پیش فرض استفاده از متریال درجه یک ایرانی در‌حدود ۵ میلیون تومان در هر‌متر مربع بودجه نیاز است

این مبلغ به هیچ وجه ثابت نیست و‌ نباید آن را برای تمام پروژه ها درنظر گرفت.

شرایط قبول و اجرای پروژه توسط تیم فراز 

. حداقل متراژ پروژه : ۸۰ متر‌ مربع
. اجرای پروژه در برخی از مناطق تهران و کرج
. طراحی ‌و بازسازی (فقط صفر تا صد) برای کل واحد
. تخلیه بودن واحد در طول مدت بازسازی الزامیست
. پرداخت هزینه های پروژه به صورت اقساط و یا چک ، امکان‌ پذیر نیست
. سند ملک باید به نام کارفرما (طرف قرارداد) باشد
. جلب رضایت همسایگان قبل از شروع پروژه توسط مالک الزامیست
. هرگونه ارائه نقشه، اتود اولیه و طراحی توسط شرکت، صرفاً بعد از عقد قرارداد انجام میشود

واتس اپ جهت هماهنگی : 09211788343

پیش‌بینی هزینه بازسازی منزل

پیش از شروع فرآیند بازسازی لازم است که به چندین پرسش اساسی پاسخ دهیم تا برنامه ی راه و هزینه بازسازی منزل برایمان بهتر مشخص شود:

 • تغییرات در چه سطحی است؟ آیا هدف تغییر کلی ساختار منزل است یا ایجاد تغییراتی جزئی در قسمت هایی خاص؟
 • چه فضاهایی نیاز به تغییر دارند؟ پلان ساختمان چقدر دگرگون می شود؟
 • آیا زیرساخت های اصلی خانه سالم است؟ اگر نه، چه مقدار از آن به مرمت احتیاج دارد؟
 • آیا سبک خاصی برای پیاده‌سازی مدنظر است؟
 • مصالح و متریال مورد استفاده از چه نوعی است؟
 • چقدر می خواهید هزینه کنید و برای این پروژه چه بودجه ای در نظر گرفته اید؟

با پاسخ دادن به این پرسش ها، می توانید چک لیستی از هزینه های احتمالی تهیه کنید  و اولویت های خود را در این پروژه مشخص کنید.

هزینه ی اجرای طرح بازسازی

هزینه ی بازسازی خانه  با توجه به متراژ ساختمان، مصالح و مواد به کار رفته و کارمزد نیروی انسانی تخمین زده می شود. دستمزد تیم اجرایی معمولا به دو روش روزمزد و کنتراتی محاسبه می شود. در روش روزمزد، هزینه ی هر روز کار محاسبه شده و براساس تعداد روزهایی که عملیاتِ اجرایِ طرح بازسازی طول می کشد، دستمزد تیم اجرایی پرداخت می شود. در روش کنتراتی، مجموع هزینه های اجرایی جمع زده شده و یک قیمت کلی برای اتمام پروژه در نظر گرفته می شود. معمولا در این روش سرعت انجام پروژه بیشتر است و پیمانکاران در زمان کوتاه تری پروژه نهایی را تحویل می دهند.

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر یا شماره 09002222349 با ما در ارتباط باشید

بازسازی خانه چقدر طول میکشد ؟

برآورد زمانی هر پروژه نسبت به نوع طراحی، حجم تغییرات و متراژ ساختمان انجام می گردد و مدت زمان اجرایی در هر پروژه متفاوت است برای مثالبرای بازسازی منزل یک واحد مسکونی به متراژ ۱۰۰ متر‌مربع که تغییرات پلانی نداشته باشد ، ۵۰ روز کاری زمان کلی پروژه خواهد بود

نمونه کار بازسازی خانه ( قبل و بعد از اجرا)

بازسازی دیوارها و کف

دیوارها و کف ساختمان تاثیر بسزایی در زیبایی و ظاهر خانه دارند و تغییر آنها باعث یک دگرگونی عظیم می شود. برای بازسازی دیوارها، طرح‌ هایِ نقاشی، کاغذ دیواری و سنگ و شیشه قابل اجرا خواهد بود که هر کدام هزینه متفاوتی در بر خواهد داشت. برای کف پوش هم با توجه به بودجه ی خود می توانید از طرح های سرامیک، سنگ، پارکت، لمینت و … استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ها محتوای مربوط به بازسازی کف منزل را بخوانید

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه مرکز اصلی و پر کاربرد هر خانه ای محسوب شده و از این نظر بیشتر در معرض استهلاک قرار دارد. پیش از بازسازی آشپزخانه، سبک و چیدمان بخش‌های مختلف را در نظر بگیرید و با توجه به آن کار بازسازی را انجام دهید. تغییراتی که در آشپزخانه انجام می‌گیرد غالبا این موارد را شامل می‌شود: تعویض کابینت و کانتر، جا‌به‌جایی لوله‌کشی و شیرآلات و تعویض سینک، کف‌‌سازی، نورپردازی، گچ‌کاری و غیره. اجرای هر کدام از این موارد بستگی به شرایط آشپزخانه دارد و با بررسیِ سختیِ انجام طرح و نوع متریال انتخاب شده، قیمت‌های مختلفی در نظر گرفته خواهد شد.

بازسازی توالت و حمام

سرویس بهداشتی چون در معرض رطوبت زیادی قرار دارد معمولا زودتر از سایر بخش های خانه فرسوده می شود. در پروسه بازسازی، لوله کشی ها و اتصالات تعمیر شده و کاشی کاری و سرامیک کاریِ کف و دیوار عوض می شود. همچنین، بنا به شرایط، ممکن است به سقف کاذب، بندکاری و عایق کاری نیز احتیاج باشد. هزینه ی لازم برای بازسازی سرویس دستشویی و حمام، با توجه به میزان تغییرات، نوع تجهیزات و شیرآلات، و جنس کاشی و سرامیک، محاسبه می شود. برای اطلاعات بیشتر محتوای مربوط به بازسازی حمام را بخواید

عوامل تاثیر گذار در زمان بازسازی منزل کدام ها هستند.

در تعیین مدت زمان اجرای بازسازی عوامل زیر موثر هستند

زمان کاری و نوع کاربری ساختمان

اگر یک آپارتمان و یک اداره را در نظر بگیریم مسلما شرایط کاری در آن‌ها فرق دارد. در آپارتمان باید روز و ساعت‌های مشخصی کار نمود اما در اداره روزهای تعطیل نیز می‌توان کار کرد.

شرایط آب و هوایی

آب و هوا نیز یکی از مهم ترین عواملی است که بر مدت زمان بازسازی تاثیر می ‌گذارد. برای مثال بارندگی یا سرما می‌تواند روند بازسازی را مختل سازد. برخی گزینه‌ها نظیر گچ کاری یا سنگ کاری و غیره نیز تحت تاثیر آب و هوا قرار می‌گیرد. به طور کلی در تعیین مدت زمان بازسازی منزل باید به این نکته توجه نمود هر پروژه شرایط مخصوص به خود دارد و نسخه خاصی را نمی‌توان برای همه پروژه‌ها در نظر گرفت.

مساحت و حجم پروژه

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در تعیین مدت زمان بازسازی خانه مساحت پروژه است. قطعا ساختمان ۱۵۰ متری در مقایسه با ساختمان ۹۰ متری نیاز به زمان بیشتری دارد.

داشتن برنامه و نظم در انجام کارها

آنچه مسلم است مراحل بازسازی خانه باید به ترتیب انجام شود و تاخیر در یک مرحله سبب به تعویق افتادن پروژه می‌ شود.

موقعیت مکانی پروژه

موقعیت پروژه نیز در تعیین مدت زمان بازسازی منزل موثر است. برای مثال پروژه‌ای که در مرکز شهر قرار دارد با پروژه خارج از شهر متفاوت است و به زمان بیشتری نیاز دارد.

مراحل بازسازی حمام و سرویس بهداشتی:

تخریب فضای قدیمی
آماده سازی لوله کشی آب و لوله کشی برق
انجام عملیات زیرسازی و عایق کاری
رنگ آمیزی دیوارها و نصب کاشی
نصب کف پوش حمام
نصب کاشی چینی یا سرامیک
نصب لمینت ضد آب
اجرای کابیت دوش
نورپردازی و نصب هواکش
نصب آینه روشویی و کابینت‌ها
تکمیل لوله کشی و شیرآلات
نصب توالت
نصب لوازم دکوری و تزئینی

 

البته لازم به ذکر است که با توجه به بازسازی هر خانه و نقشه ساخت، ممکن است مراحل متغیر باشد.اما بصورت کلی برای بازسازی منزل مراحل فوق به این ترتیب در خانه ها اجرا می شود.

بازسازی خانه قدیمی به چه شکل است ؟

بازسازی خانه ها به دو روش حفاظتی و سبکی انجام می ‌شود. هزینه هر دو نوع بازسازی یکسان است و تفاوتی بایکدیگر ندارند.

بازسازی حفاظتی

در بازسازی حفاظتی همانطور که از نامش پیداست، هدف حفاظت کلی از ساختمان است. در این روش به طور کامل بر روی خانه و مصالح تشکیل دهنده آن مطالعه شده و سپس مراحل بازسازی آن برنامه ریزی و اجرا می‌ شود. این روش خانه را نسبت به قبل مقاوم‌تر کرده و افراد می ‌توانند طبق سلیقه خود تغییرات دلخواه را در آن اعمال کنند.

بازسازی سبک

در روش بازسازی سبکی، قسمت‌های فرسوده خانه با قسمت‌های جدید جایگزین می‌ شوند و تغییر در طرح اولیه خانه ایجاد نمی‌ شود. معمولا در خانه‌های تاریخی نیز از این سبک استفاده می ‌شود زیرا هدف حفظ ظاهر اولیه خانه است.

بازسازی خانه کلنگی به چه صورت انجام می‌شود؟

اگر خانه شما کلنگی و قدیمی است، برای بازسازی آن باید از شهرداری مجوز بگیرید. گرفتن مجوز با استفاده از خدمات الکترونیکی نیز امکان پذیر است. طی تخریب و بازسازی منزل کلنگی، باید یک مهندس ناظر که نام او در پروانه ساختمان درج شده، حضور داشته باشد. توجه داشته باشید که بدون کسب پروانه اجازه تخریب خانه قدیمی و کلنگی خود را نخواهید داشت.

نمونه کار بازسازی منزل
عکس بازسازی خانه
عکس بازسازی منزل

جهت مشاوره و بازدید رایگان از طریق دکمه زیر یا شماره 09002222349 با ما در ارتباط باشید

قوانینی که هنگام بازسازی خانه باید به آن توجه کرد:

 • طراح و کارفرما باید پیش از برنامه ریزی و کشیدن طرح بازسازی منزل ، باید با یکدیگر به توافق برسند تا هیچ مشکلی در آینده ایجاد نشود.
 • طراح حتما باید طرح‌های پیشنهادی کارفرما را از او بپرسد تا به طور کامل با ذهنیت او آشنا شود.
 • اگر قرار است ورودی ساختمان تخریب شود، باید جهت حفاظت از مردم از حفاظ‌های هشدار دهنده استفاده شود.
 • اگر دیوار باربر قرار است تخریب شود، حتما باید یک پیمانکار و مهندس عمران آن را تایید کند.
 • نظافت کلی ساختمان پس از اتمام پروژه باید طبق توافق اولیه با کارفرما انجام شود.

نتیـــــجه گیــــری

نکاتی در زمینه‌ی هزینه بازسازی منزل باید  بهش توجه کنیم

 • برنامه‌ی بازسازی را برای هر فضا مشخص کنید تا از دوباره‌کاری و هزینه‌ی اضافی پیشگیری شود.
 • برای تغییر هر فضا به کاربری و حس نشاط و آرامش توجه کنید.
 • پیش از شروع فرآیند بازسازی، مواد و مصالح لازم را خریداری کنید.
 • از متریال‌های مرغوب استفاده کنید که سال‌های زیادی دوام دارند.
 • در طول بازسازی حواستان باشد به خانه های اطراف آسیبی وارد نشود.
 • کابینت را مناسب با طرح و فضای خانه انتخاب کنید.

بازدیدها: 166