بازسازی صفر تا صد منزل

احتمالا برای شما نیز پیش می آید که بخواهید از نو طراحی و دکوراسیون منزل را بازسازی کنید. بازسازی منزل معمولا به علت فرسودگی، خرابی و رنگ‌رو رفتگی، یا در جهت ایجاد فضا، سبک و کیفیتی متمایز برای طرح داخلی است. کار بازسازی فعالیتی همه جانبه است و پروژه ای است که برای عملیاتی شدن نیازمند دانشِ عملی و حرفه ای است. با در اختیار داشتنِ یک تیم تخصصی در کنار خود، می توانید صفر تا صد پروژه بازسازی ساختمان و دکوراسیون منزل را به اجرا بگذارید.

مراحل بازسازی منزل

برای ایجاد یک تحول اساسی، لازم است که تمامی جنبه های ساختمان از جمله پلان، فضا، نورپردازی و اجزایِ ریز و درشت داخلی، مورد بازبینی و بررسی قرار بگیرد.

نقشه‌ی راه برای یک بازسازی سرتاسری

در برنامه ی بازسازی، ابتدا باید درباره ی کلیتِ طرح جدید تصمیم گیری شود. این کار با بررسی اطلاعات و ایده های مختلف در ارتباط با متراژ ساختمان، فضای مورد نیاز، ارتباط بین فضاهای مختلف، استانداردهای طراحی، دغدغه، خواست و سلیقه ی کارفرما و … صورت می گیرد. پس از مشخص شدنِ اولویت ها و برنامه‌ی اجرایی پروژه برای بخش های مختلف، گزینه های منتخب برای هر فضا، بر روی پلانِ ساختمان علامت گذاری می شود. بر این مبنا، کار بازسازی منزل به صورت صفر تا صدی آغاز خواهد شد.

تخریب به قصد نوسازی

بازسازی بنیادینِ فضای منزل با تخریب بافت قدیمی و فرسوده شروع می شود. در این مرحله، تمامیِ بافتِ قسمت‌هایی که به تعویض و جا‌به‌جایی نیاز دارند، منهدم خواهد شد. تخریب ممکن است با برداشتنِ دیوار یک اتاق، از جا در آوردنِ لوله کشی فرسوده، کندنِ سرامیک و کابینتِ خراب و … همراه باشد.

بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

آشپزخانه و سرویس بهداشتی دو قسمت اصلی ساختمان در فرآیند بازسازی منزل  است. کابینت جزء بنیادین آشپزخانه محسوب می‌شود و در بسیاری از سرویس‌های بهداشتی نیز مورد استفاده است. در فرآیند بازسازی، می‌توان کابینت‌ها را تعویض یا ترمیم کرد. سنگ، کاشی و سرامیکِ استفاده شده در کف و جداره‌ی دیوارهایِ آشپزخانه و حمام، از مواردی است که در این پروسه احتمالا به نوسازی نیاز دارند.

بازسازی آشپزخانه

چیدمان مبلمان و اسباب خانه

در نهایت، سبک و ساختار منزل با انتخاب و نحوه‌ی چیدمان مبلمان و اثاثیه منزل تکمیل می شود. در این مرحله، المان‌هایِ رنگی و سبکیِ اثاثیه با هم ترکیب می‌شود و نمایِ داخلیِ تازه پدیدار خواهد شد.

از خدمات ارائه شده در زمینه ی بازسازی منزل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوره برای انتخاب طرح و سبک مدنظر.
 • نصب و اجرای دکور، متناسب با سلیقه ی مشتری.
 • اجرای انواع طرح ها برای پروژه‌ی بازسازی با به کارگیری سبک های طراحی داخلی، از جمله سبک های کلاسیک، نئو کلاسیک، روستیک، صنعتی، مدرن و معاصر.
 • نورپردازی و ترکیبِ رنگ‌ فضای داخل ساختمان، با به کار بردنِ طیف های متنوع رنگی و نورهای طبیعی و چراغ های مخفی و مرکزی.
 • نقاشی سقف و دیوارها.
 • تعویض و اجرای انواع کف پوش و دیوار پوش، پارکت و کاغذ دیواری.
 • انتخاب، بازسازی، ساخت و تعویضِ انواع کابینت های چوبی، سنگی، مات، براق، وکیوم، های گلاس و غیره.
 • اجرای انواع سنگ های طبیعی و مصنوعی، گرانیت، کوارتز، کورین، مرمر و … برای کابینت و سینکِ آشپزخانه، دوش و روشوییِ حمام و سرویس های بهداشتی.
 • اجرای دکورهای چرمی و چوبی و به کارگیری انواع متریال های دکوری، متناسب با کارکرد و سبک فضای داخلی.
 • نصب و اجرای سیستم های گرمایش و سرمایش مطبوع و سیستم های مدیریت مصرف انرژی.
 • اجرای انواع سیستم های تخصصی و امنیتی و هوشمندسازی ساختمان.
 • تعویض پنجره های ساختمان، بهبود نورگیری و اجرای پنجره های UPVC و پروفیل های آلومینیومی.
im-136367
unnamed