0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی شومینه

بازسازی شومینه

شومینه ها انواع مختلف و چهره های متنوعی دارند. بازسازی شومینه  را میتوان با متریال های مختلف از جمله شومینه سنگی، شیشه ای، آجری، کاشی سرامیک، بتونی و مرمری در اشکال گوناگون معلق، ایستاده، دیواری، توکار، یک طرفه، دو طرفه، سه طرفه و چهار طرفه اجرا کرد. برای ایده گرفتن شما عزیزان به تعدادی از آنها اشاره میکنیم.

 پیاده سازی ایده‌های کاربردی در بازسازی شومینه

ترمیم و بازسازی شومینه قدیمی با روش‌های مختلفی قابل اجرا است. در این بخش با معرفی چند نمونه بازسازی شومینه در فضای منزل، شما را در انتخاب یک سبک جدید برای شومینه قدیمی تان همراهی می‌کنیم.

  بازسازی شومینه با تغییر رنگ شومینه

رنگ پریدگی و لب‌پر شدن و شکستگی سنگهای شومینه‌ طرح کاشی به مرور حالت ناموزونی را در فضای دکوراسیون منزل ایجاد می‌کند. در قدم اول با تغییر رنگ شومینه در این سبک با حفظ متریالهای اصلی به کار رفته در ساختار اساسی آن به راحتی می‌توانید در ظاهر اولیه شومینه تنوع و زیبا سازی مدرن ایجاد کنید. برای بازسازی شومینه های قدیمی چوبی نیز میتوان با رنگ اولیه و پس از خشک شدن سطح چوب، با رنگ آمیزی دوم چهره قدیمی شومینه را بکل عوض کرد.

  باز‌سازی شومینه با تبدیل مدل قدیمی به نوع مدرن امروزی

برای بازسازی شومینه یک روش اساسی تغییر ساختار اصلی و متریالهای سازنده آن، با مصالح به روز، برای پیاده سازی یک طرح مدرن جدید است. استفاده از انواع سنگ‌های موجود در بازار، کاشی‌های طرح جدید با رگه‌های چشم نواز و اجرای طرح‌های نوین خاص بر روی شومینه قدیمی، سبک و ظاهری مدرن به آن بخشیده و با وسایل موجود درمحیط هماهنگ می‌کند.

  بازسازی شومینه با استفاده از طرح‌های سیمانی

شومینه های سیمانی در طراحی‌های مدرن اجرا میشود. از این ایده در طراحی‌های مینیمالیست و صنعتی می توانید بهره ببرید. طرح های سیمانی در برخی از ویلا باغها با تناسبی که با سایر آلمانها پیدا میکنند، زیبایی خود را بیشتر در معرض دید قرار می دهند.

بازسازی شومینه با استفاده از کاشی های تزئینی براق

هرچند طراحی یک شومینه آجری یا چوبی چنانچه متناسب با محیط باشد بسیار عالی است، ولی در بعضی فضاها از ایده های نوسازی دیگری مثل کاشی های براق به جای آجر استفاده میکنند. استفاده از انواع کاشی های براق برای طراحی دیوار اطراف شومینه، باعث ایجاد نمای متفاوتی در اتاق نشیمن می شود. این کاشی‌ها انواع و رنگ‌های متفاوتی دارند. شما می توانید با توجه به سایر المان هایی که در سالن پذیرایی یا نشیمن استفاده شده است، رنگ مناسبی از آن را انتخاب نمایید.

باز سازی شومینه های قدیمی به شکل شومینه گازی

امروزه شاید بیشترین نوع نصب شده شومینه، این مدل باشد. شومینه گازی گرمای بیشتری نسبت به شومینه هیزمی دارد. انواع جدید شومینه گازی دارای ال سی دی نیز هستند. با استفاده از لوله های گاز کشی و استفاده از شیشه های نشکن، به همراه طراحی های کلاسیک، بسیار مهم بوده و این نوع بازسازی در تغییر دکوراسیون داخلی به عنوان نقطه کانونی منزل شناخته میشود.

اجرای طرح آجر در بازسازی شومینه

استفاده از آجر برای بازسازی شومینه در تغییر دکوراسیون داخلی نشیمن و ایجاد یک فضای گرم خانوادگی و خاص در آن نقش سازنده ای دارد. سعی کنید در هنگام استفاده از طرح آجر، برای مبلمان و دیگر قسمتهای سالن پذیرایی،س رنگی خنثی انتخاب کنید. این کار هارمونی خاصی در فضای پذیرایی و محیط زندگی ایجاد می‌کند. اجرای طرح آجر به همراه ساخت یک تاقچه متصل به بالای شومینه، برای قرار دادن لوازم تزیینی سازگار با فضای نشمین، ایده جالبی برای جذابیت این بازسازی میباشد.

بازسازی شومینه با سنگ مرمر

 اگربازسازی کلی در منزل انجام داده اید و کف پوش و پارکت سالن پذیرایی جدید با دکوراسیون شومینه هم خوانی ندارد، بهتر است از سنگ مرمر سیاه استفاده کنید. سنگ مرمر از جمله سنگ‌های تزئینی است که استفاده از آن در هر قسمت از منزل چشمگیری و جذابیت خاص خود را دارد.

بازدیدها: 9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *