0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی مغازه

بازسازی واحدهای تجاری شامل انواع پروژه‌های بازسازی برای مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، فست فودها، کافه‌ها و … می باشد. از آنجا که مغازه ها معمولا در رقابت با یکدیگر هستند و سعی در جلب حداکثری مشتری دارند، نوسازی محیط کسب و کار می تواند تاثیر چشمگیری در بهبود وضعیت شغلی داشته باشد. ویترین و دکور مغازه هویت کسب و کار را نشان می دهد و بازگشت بهینه سرمایه را ممکن می سازد. بنابراین، برای فعالیت های اقتصادی، بازسازی و نوسازی ملک تجاری بسیار مهم خواهد بود.در این مقاله، نکاتی را در مورد بازسازی مغازه مرور خواهیم کرد.

محسابه هزینه بازسازی ملک تجاری

برای بازسازی مغازه های تجاری فاکتورهای مختلفی دخیل است و اصولا نمی توان هزینه آن را تنها براساس متر مربع قیمت‌گذاری کرد. با این حال، می‌توان آیتم های مختلف را در نظر گرفت که با توجه به آنها بودجه مورد نیاز برای بازسازی فضای تجاری تخمین زده خواهد شد. از عوامل تاثیرگذار بر هزینه بازسازی نوع طراحی مدنظر است که می توان آن را در سطح های مختلف استاندارد، درجه یک، عالی و لوکس دسته‌بندی کرد. افزون بر این، متراژ محیط که قرار است نوسازی برای آن صورت بگیرد، و متریال‌های مورد استفاده هم در هزینه نهایی بسیار اثرگذار است.

از عوامل دیگری که برای بازسازی مغازه مهم خواهد بود مدت زمان انجام پروژه است. از آنجا که واحدهای تجاری ممکن است اجاره‌های سنگینی برای هر ماه بپردازند، اینکه فرآیند بازسازی در کم‌ترین زمان صورت بگیرد قطعا در برنامه‌ریزی بهتر پروژه نقش خواهد داشت و موجب کاهش هزینه‌ها می‌شود.

در بازسازی مغازه به کدام عوامل توجه داشته باشیم؟

هرچند ویترین مغازه ظاهر ورودی را تعیین می کند و تاثیر بالقوه ای در جلب مشتری دارد، اما پروژه بازسازی تنها به این قسمت محدود نمی شود. در حقیقت، برای هر مغازه ممکن است امکانات به‌خصوصی مناسب باشد که در فرآیند نوسازی لازم است به آنها توجه شود. برای مثال، محل قرارگیری و نوع مبلمان در آژانس های املاک می تواند بسیار مهم باشد، در حالی که مثلا برای یک بوتیک احتمالا ویترین و اتاق های پرو ضروری تر خواهد بود. در هر حال می توان موارد زیر را برای بازسازی مغازه ها و فروشگاه ها در نظر گرفت:

  • ویترین
  • محل و جنس متریال کانتر یا پیشخوان
  • نمای دیوارها و کف و سقف
  • نوع تهویه
  • محل قرارگیری پنجره ها و نورپردازی
  • مدت زمان تکمیل پروژه

اهمیت ویترین در بازسازی

برای بازسازی ویترین سعی کنید جنبه‌های مختلف را در نظر داشته باشد و با دیدی باز اقدام به بازسازی دکور ویترین نمایید. انتخاب رنگ و طرح ویترین بدون شک در ترغیب خریداران نقش خواهد داشت و شیک و به‌روز بودن آن جذابیت‌های فروشگاه را افزایش خواهد داد.

 

پیشخوان

پیشخوان بخش مهمی در مغازه است که معمولا جایگاه قرارگیری صندوق و فروشندگان به‌شمار می‌رود. پیشخوان مغازه را از نظر ابعاد و طرح و نورپردازی به روش‌های گوناگون اجرا می‌توان کرد و بهتر است در محل طبیعی توقف مشتریان قرار داشته باشد.

نمای سقف و کف

در مغازه‌ها از بخش‌های اساسی که بسیار به چشم می‌آید نمای سقف است که علاوه بر ظاهر از نظر کاربرد نیز اهمیت زیادی دارد و برای پوشش سیستم‌های تأسیساتی مورد استفاده می‌باشد.

دیگر بخش قابل توجه در پروژه بازسازی کف‌پوش مغازه است که نمای کلی را تغییر خواهد داد.

چیدمان قفسه‌ ها

چیدمان فروشگاه براساس شلف‌بندی و قفسه‌ها صورت می‌گیرد و در نتیجه باید طرح مناسبی برای این بخش در نظر گرفته شود.

درب فروشگاه

درب مغازه را با توجه به دکور نهایی می توان از مدل های مختلف انتخاب کرد، اما شاید بهتر باشد از درب‌های اتوماتیک برای سهولت ورود و خروج استفاده شود تا مشتریان مجبور نباشند هربار دستگیره را لمس کنند که از نظر بهداشت نیز مناسب‌تر محسوب می‌شود.

 

بازدیدها: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *