0

No products in the cart.

Return To Shop

بازسازی پارکینگ

پارکینگ از اهمیت زیادی برخوردار است و بازساری اصولی آن برای افزایش بازدهی، تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی محیط نیز دارد. در مکان های خرید، تفریحی، دانشگاه و … پارکینگ ها نقش بسیار مهمی در تاثیرگذاری بر افراد دارند. پارکینگ هایی با سقف های بلند، کف های صاف و ورودی های بزرگ محیط های مناسبی برای پارک انبوهی از خودروها می باشند. بهتر است در صورت وجود چاله، ترک و شکستگی در کف، سیم کشی مشکل دار، نشتی در دیوار و سقف و محیط تنگ به فکر بازسازی پارکینگ باشید. در ادامه به اصول بازسازی زیبا و  استاندارد پارکینگ می پردازیم.

چرا بازسازی؟

بازسازی دارای هزینه ی کمتری نسبت به تاسیس دوباره پارکینگ می باشد و می توان در کنار افزایش بهره گیری از این محیط، با بهره گیری از هنر، محیط بازتر و شیک تری را ایجاد کرد. بازسازی پارکینگ ها در محیط های پر رفت و آمد از اولویت بالاتری نسبت به محیط های کم رفت و آمد برخوردار است. بازسازی در واقع برای تامین امنیت محیط نیز صورت می گیرد اما باید توجه داشت که قبل از بازسازی، صلاحیت محیط با توجه به تراکم خاک تایید شده باشد.

علت بازسازی پارکینگ

دلایل متعددی باعث ایجاد ترک در محیط پارکینگ می شوند از جمله این دلایل می توان به تراکم نامناسب خاک، تغییرات دمایی شدید، رطوبت و … اشاره کرد. این ترک ها به تدریج عمیق تر شده و  بستر بروز مشکلات بیشتری را در محیط ایجاد می کنند. نشتی های دیوارها و روغن ریزی خودروها، در گذر زمان می توانند مشکل ساز باشند. همچنین نمک های استفاده شده در فصل زمستان برای راه گشایی مسیر، می توانند از طریق لاستیک ها به محیط پارکینگ منتقل شوند که به مرور بتن کف را از بین میبرد. دود خارج شده از اگزوز خوردروها، به تدریج باعث سیاهی دیوارها و آلودگی محیط می شوند.

بازسازی کف و سقف

بهتر است برای یازسازی پارکینگ از مواد اولیه ی با کیفیتی استفاده شود تا محیط از امنیت بالایی برخوردار باشد. توصیه می کنیم زیرسازی اصولی زیر نظر متخصص انجام شود و شیب سازی مناسب انجام شود. لوله کشی ها نیز از اهمیت بالایی برخوردارند تا دچار نشت نشوند و امنیت کافی در محیط ایجاد شود. حتما یک سیستم تهویه ی مناسب با مکش قوی تهیه کنید تا گازها از محیط سربسته بهتر تخلیه شوند و برای پارکینگ های بزرگ وجود چندین سیستم تهویه از واجبات است.

فراموش نشود در حین بازسازی پارکینگ محل نصب دوربین مدار بسته را در نظر بگیرید. کف بهتر است با ماسه پر شود تا متراکم تر باشد. در صورت استحکام بخشی بیشتر به کف، میتوانید از کفپوش اپوکسی استفاده کنید و با کوچکترین ترک تدریجی ایجاد شده در کف، سریعا به برطرف کردن آن بپردازید. در رابطه با بتن بهتر است بسیار احتیاط کنید و لایه بندی کف پوش را فراموش نکنید.

زیبایی پارکینگ

در بازسازی پارکینگ ها برای زیبایی بیشتر،  می توانید از سنگ های تزیینی دیواری استفاده کنید. بهتر است دیوار ها بسیار روشن نباشند تا آلودگی ناشی از دودها در آن به چشم نخورد و تیره هم نباشد تا فضا کوچک بنظر نیاید؛ همچنین بهتر است کف رنگ تیره داشته باشد تا آلودگی لاستیک ها در آن آنچنان در معرض دید نباشد. لامپ های LED سنسوردار برای نورپردازی انتخاب خوبی هستند؛ نور در فضاهای بسته بسیار حائز اهمیت است. نورپردازی درست در بزرگ تر نشان دادن محیط تاثیر گذار است و برای تقسیم بندی محل پارک خودروها نیز استفاده میشوند. درب پارکینگ نیز بسیار مهم است و باید از امنیت کافی برخوردار باشد بدین منظور بهتر است از آخرین تکنولوژی ها استفاده کنید.

سخن نهایی

بازسازی موثر پارکینگ به منظور افزایش کارایی و زیبایی آن، نیازمند آگاه بودن به عوامل تخریب کننده ی محیط است. با شناسایی عوامل آسیب زا می توان آسیب وارد بر محیط بازسازی شده را کاهش داد و در نتیجه در هزینه ها صرفه جویی کرد.

بازدیدها: 17

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *